خانه / اخبار / گردهمائی روسای هیئت های ورزشی شهرستان سنندج برگزار شد
جلسه
جلسه

گردهمائی روسای هیئت های ورزشی شهرستان سنندج برگزار شد

این گردهمائی در روز ۲۶ مهرماه با حضور فرماندار سنندج ، معاون توسعه ورزش استان و روسای هیئت های ورزشی شهرستان در محل فرمانداری بر پا شد.
بر اساس این گزارش ، در ابتدای این نشست ابراهیم زارعی فرماندار سنندج، اظهار کرد: اینکه نتوانسته‌ایم از توانمندی‌های ورزش شهرستان استفاده کنیم، جای تأسف دارد.
فرماندار سنندج با انتقاد از ورود افراد سیاسی به حوزه ورزش و بالعکس گفت: این موضوع موجب شد تا ورزشی‌ها، اعتبار خود را به سادگی از دست بدهند.
وی با تأکید بر لزوم کمک به سرپرست فعلی اداره ورزش و جوانان شهرستان سنندج، خاطرنشان کرد: در گذشته برنامه‌ای در حوزه ورزش وجود نداشت و یا اگر بوده به شکل دلسوزانه پیگیری نشده است.
فرماندار سنندج با بیان اینکه ورزش باید گفتمان غالب در جامعه شود، اظهار کرد: بدتر از کم‌توجهی به قهرمانان ورزشی، عدم عنایت لازم به درآمدزایی و جنبه اقتصادی ورزش بوده است.
زارعی بر لزوم توجه ویژه به ورزش بانوان تأکید کرد و افزود: جذب اسپانسر و حامیان مالی از اولویت‌هایی است که در ورزش شهرستان باید پیگیر آن بود.
وی با اشاره به اینکه باید ظرفیت‌های ورزش شهرستان مورد شناسایی قرار بگیرند از ارتباط کمرنگ ورزش با صنعت گلایه کرد و خواستار تقویت این موضوع شد.
فرماندار سنندج بر لزوم اعطای اختیارات بیشتر به اداره ورزش و جوانان شهرستان سنندج از سوی اداره‌کل تأکید کرد و افزود: خود من نیز بیشترین اعتبار را در شورای برنامه‌ریزی شهرستان برای ورزش در نظر گرفتم.
زارعی خواستار احصای امکانات و سالن‌های ورزشی در سطح شهرستان‌ شد و گفت: ادارات شهرستانی نیز اماکن ورزشی خوبی در اختیار دارند که باید با مذاکره، زمینه در اختیار گرفتن این مکان‌ها از سوی ورزش شهرستان فراهم شود.
وی با اشاره به اینکه کمک‌های ورزشی به هیئت‌های شهرستانی باید افزایش یابد، تصریح کرد: طرح جامع ورزش شهرستان سنندج نیز از مواردی است که باید تهیه شود.
در ادامه معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان کردستان از حمایت ویژه این مجموعه از ورزشکاران شاخص استان و مربیان آنها خبر داد.
علی فتح‌الله‌زاده  اظهار کرد: متأسفانه برخی از رؤسای هیئت‌های ورزشی استان به حوزه ورزش زیر مجموعه خود اشرافیت لازم را ندارند.
وی با اشاره به بازنگری در هیئت‌ها، مطابق با دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت ورزش و جوانان، گفت: به دنبال علمی کردن ورزش و خروج آن از شیوه سنتی خود هستیم.
معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان کردستان تصریح کرد: با هر کدام از رؤسای هیئت‌های ورزشی که توان هماهنگی با اداره‌کل در این مسیر را نداشته باشند، برخورد می‌شود.
فتح‌الله‌زاده با بیان اینکه تنها از تعداد محدودی ورزشکار در حد بالا در سطح استان می‌توانیم حمایت کنیم، گفت: ورزشکاران شاخص مورد حمایت لازم قرار خواهند گرفت.
وی با بیان اینکه مربیان نخبه سطح استان نیز برای این ورزشکاران انتخاب خواهند شد، تصریح کرد: همانند ورزشکاران، مربیان آنها نیز مورد حمایت‌های لازم مادی و معنوی قرار خواهند گرفت.
معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان کردستان، خاطرنشان کرد: قصد داریم به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم تا برای بازی‌های آسیایی ۴ سال آینده حداقل ۷ ورزشکار کردستانی در آن رقابت‌ها حضور داشته باشند.
فتح‌الله‌زاده اعتبار تجهیز هئیت‌های ورزشی شهرستانی را در سال ۹۳ در حدود ۱۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: از این میزان تاکنون ۵۰ میلیون تومان تخصیص یافته است.
وی اعتبار تجهیز و تعمیر اماکن ورزشی را ۲۰۰ میلیون تومان و میزان تخصیص آن را ۸۰ میلیون تومان ذکر کرد و افزود: برای بازسازی استخر ملک‌نیا نیز ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار مد نظر قرار گرفته که تاکنون ۲۰۰ میلیون آن تخصیص یافته است.
معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان کردستان در پایان از کمک ۱۰ میلیون تومانی به هر کدام از هیئت‌های ورزشی شهرستان سنندج خبر داد.

همچنین ببینید

شماره ۱۰۷ نشریه ورزشی به هیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *